Jakie możliwości dla aktywnych narciarzy dają karnety na wyciągach?
Zakup karnetu narciarskiego przynosi miłośnikom nart i snowboardu przede wszystkim dwie korzyści. Po pierwsze, oszczędzają w ten sposób zarówno pieniądze, jak i czas, którego nie trzeba spędzać w kolejkach do kas. Po drugie, zyskują możliwość łatwego korzystania z wielu różnorodnych tras, każdego dnia zaznawać więc mogą zupełnie nowych wrażeń.
Jeśli chodzi o oszczędność pieniędzy, nie trzeba tu chyba zbyt wiele tłumaczyć. Bilety na wyciągi nie są tanie, a wydatek okaże się szczególnie dotkliwy, jeśli zjeżdżać będziemy dużo, a za każdy zjazd zapłacimy osobno. Dla aktywnych narciarzy i snowboardzistów, którzy przyjeżdżają w góry na kilka dni i każdego dnia spędzać zamierzają na stoku kilka godzin, karnet to właściwie opcja obowiązkowa. Ile dzięki niemu zaoszczędzą? To oczywiście zależy od indywidualnego przypadku, ale może to być nawet ponad dwadzieścia procent.
Jeden karnet, wiele stoków
Z roku na rok coraz bardziej popularne stają się karnety narciarskie umożliwiające korzystanie z wielu tras znajdujących się czasem daleko od siebie, nawet w różnych krajach! Tak to wygląda na przykład, jeśli chodzi o kartę TATRY SUPER SKI, która ważna jest na 17 wyciągach w Polsce i na Słowacji. Karnet na wyciąg Kaniówka w Białce Tatrzańskiej jest więc jednocześnie karnetem obowiązującym nie tylko na innych trasach w okolicy (Bania, Kotelnica), nie tylko w innych polskich miejscowościach (jak Jurgów, Szczawnica czy Zakopane), ale także u naszych południowych sąsiadów. Bez dodatkowych wydatków i kolejek do kasy zrobimy z niego użytek w Bachledowej Dolinie, Orawicy i Zdziarze. Czy można wyobrazić sobie coś lepszego dla zapalonego narciarza albo snowboardzisty, pragnącego wycisnąć z jednego wyjazdu w góry jak najwięcej wrażeń?